صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار استانی  


نسخه چاپي

برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم‌های حوزه بیوتکنولوژی/

البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بابیان اینکه سالانه ۶۰۰ میلیون دلار مواد مؤثره دارویی در حوزه انسانی به کشور وارد می‌شود گفت: با پروژه‌هایی که در حال پیاده شدن است می‌توانیم ۸۰ تا ۹۰ درصد این مواد را در داخل تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری البرز، سورنا ستاری امروز یکشنبه 30 تیرماه در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه دارویی در گرمدره گفت: بازدیدهای ما از استان البرز  به خاطر وجود شرکت‌های دانش‌بنیان زیاد است و امروز هم بازدیدی در حوزه دارویی صورت گرفت.


ستاری ادامه داد: یکی از کارهای بزرگی که آینده نتایج آن بیرون می‌آید اتفاقی است که درزمینهٔ شتاب‌دهنده‌های حوزه بیوتکنولوژی و جوانانی که در حوزه داروهای انسانی و حیوانی و واکسن‌های مربوطه دارای ایده هستند و می‌توانند بعد از مدتی شرکت خود را داشته باشند و سرمایه‌گذار پیداکرده و تولیدکننده شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه خاصی برای مقابله با تحریم به‌خصوص در بحث بیوتکنولوژی داریم و  به‌زودی عدد قابل‌توجهی از حمایت‌ها  را بر حوزه داروها و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم

 

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: در حال حاضر اکوسیستم مناسبی در این حوزه درست‌شده است و اگرچه در بیوتکنولوژی قدرت اول منطقه هستیم و شرکت‌های فوق‌العاده‌ای داریم ولی امیدواریم که این حرکت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی کشور را در داروها و واکسن‌های مربوطه را جبران کند.

 

وی بابیان اینکه بحث‌های مربوط به پروبیوتیک‌ها از برنامه‌های جدی ماست که از سال گذشته شروع‌شده  افزود: نتایج آن به‌زودی مشخص می‌شود.

 

وی در پایان با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدیدی در حوزه مواد مؤثره دارویی در بازدید امروز گفت: حمایت ما  در حوزه بیوتکنولوژی جدی است چون سالانه 600 میلیون دلار واردات مواد مؤثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه‌هایی که در حال پیاده شدن است 80 تا 90 درصد آن را می‌توانیم تولید داخل کنیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/30 - ١٢:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 464

خروج
تصاویر منتخب