صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

باحضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز انجام شد/

افتتاح نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه با توان 50 کیلووات درشرکت گازاستان البرز

نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه با توان 50 کیلو وات، در راستای مدیریت سبز، حفظ محیط زیست و مدیریت مصرف انرژی در شرکت گاز استان البرز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه با توان 50 کیلو وات با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، در راستای مدیریت سبز، حفظ محیط زیست و مدیریت مصرف انرژی در شرکت گاز استان البرز افتتاح شد.


طبق برنامه پنج ساله ششم توسعه، سازمان های دولتی ملزم به استفاده از انرژی های تجدید پذیری چون خورشید و باد هستند تا به وسیله آن  20 درصد برق مصرفی را تامین کنند.


مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان اینکه این طرح صرفه جویی اقتصادی خوبی به همراه دارد گفت: می توان از مازاد برق تولید شده، در راستای اقتصاد مقاومتی  و ارائه آن به سایر نهادها، برای شرکت درآمد کسب کرد.


وی خاطر نشان کرد: این اقدام، به ارتقاء فرهنگی کارکنان نیز کمک می کند. کارکنان می توانند در پشت بام خانه هایشان، تولید کننده برق ساختمان باشند که به اقتصاد کشور نیز کمک می کند.


محمدی، مدیر اجری پروژه همچنین در خصوص این نیروگاه گفت:  این سازه با 154 پنل در دو طبقه  برای اولین بار طراحی شده است و قابلیت تحمل 120 کلیومتر باد در ساعت را دارد.


وی خاطر نشان کرد: این پنل ها کاملا ایرانی هستند که گامی در راستای تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است.


مدیر اجرای پروژه در پایان تاکید کرد: کنتور دو طرفه این نیروگاه، می تواند مازاد تولید به منطقه برای مصرف انتقال دهد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/16 - ١٥:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 656

خروج




تصاویر منتخب