صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز انجام شد/

بازدید از پروژه گازرسانی به روستاهای بخش آسارا

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز و مدیران استانی، از پروژه گازرسانی به روستاهای بخش آسارا به‌منظور رسیدگی به امور و تسریع گازرسانی به روستاهای بخش آسارا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، بازدید از پروژه گازرسانی به روستاهای بخش آسارا(جاده چالوس) با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، فرماندار کرج، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و مدیران کل استان شنبه 12 مردادماه انجام شد.


در این بازدید، علی درویش پور، معاون امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به پیشرفت خوبی که شرکت گاز استان البرز در این زمینه داشته است، گفت: از تلاش‌های شرکت گاز کمال تشکر را داریم.


وی بابیان اینکه گاز یکی از زیرساخت‌های موردنیاز هر منطقه است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه روستاها خدمات اصلی چون، برق، آب و تلفن را عملیاتی کردیم اما به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن روستاها تا به امروز نتوانستیم گاز را به این روستاها برسانیم.


درویش پور خاطرنشان کرد: اما با پیگیری‌هایی که در استان صورت گرفت و باهمت و تلاش شرکت گاز استان، کلنگ گازرسانی به این روستاها زده شد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بابیان اینکه روستاهای این منطقه روستاهای گردشگری هستند گفت: باید هرچه زودتر زیرساخت‌های لازم برای تسریع درروند گازرسانی برای این روستاها فراهم شود.


درویش پور همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر ما تلاش می‌کنیم، آسایش و رفاه مردم این منطقه را تأمین کنیم، تا از مهاجرت آن‌ها جلوگیری شود.


وی با اشاره به اهمیت یکپارچگی حرفه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: برای توسعه و پیشرفت در استان، باید یکپارچگی در استان بین مسئولین دیده شود و زمانی این مهم محقق می‌شود که یک تعامل و همراهی بین بخشی در تمام دستگاه‌ها وجود داشته باشد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تأکید کرد: به همین منظور، شرکت گاز استان البرز، نقشه‌هایی مسیری که منابع طبیعی، اداره کل راهداری، اداره  محیط‌زیست، نیاز دارند را فراهم کند و در اختیار قرار دهد و اگر لازم است جلسه‌ای تشکیل شود تا هر چه سریع‌تر موانع برطرف شود.همچنین انتظار می‌رود، اداره کل راهداری، منابع طبیعی و پلیس‌راه برای حفاری از حریم راه و سطح روستا، همکاری کنند تا این پروژه شتاب بیشتری داشته باشد.


از شرکت گاز و سازمان های مربوطه انتظار می رود در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به‌صورت جهادی پروژه دنبال شود و هر هفته استانداری نیز رصد می‌کند که اگر چالش و مشکلی وجود داشت، مشکل مرتفع شود تا کار پیش رود.


همچنین در ادامه مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، حسین تقی نژاد با اشاره به میزان پیشرفت این پروژه اظهار داشت:از روزی که کلنگ زنی کندر را آغاز کردیم، 80 درصد پروژه انجام‌شده است. همچنین داخل روستای کندر به اتمام رسیده است.


وی بابیان اینکه یکی از دلایل گازدار نشدن این روستاها  ضعف فشار گاز بوده است گفت: در طول میسر تا بیلقان علمک گاز است، که گاز در شبکه‌های توزیع فشار ضعیف نصب‌شده است و این خط قابلیت را ندارد که تا زیر سد بیاید و خوزنکلا را تحت پوشش قرار دهد.


تقی نژاد اظهار داشت: طبق مطالعاتی که انجام‌شده است، این پروژه به دو بخش پایین و بالای سد تقسیم شد،که  15 روستای پایین سد، سه‌راه شریعتی و پل جانبازان، لوله 12 اینچ فشارقوی تا دوراهی کندر، 4 کیلومتر طول دارد که دراین‌بین 2800 متر از آن را کارکردیم و مابقی به دلیل اینکه در حریم لوله طالقان به تهران بوده است، باید از کمک آب منطقه‌ای استان بهره‌مند شویم.


مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: 700 متر نیز مسیر جاده است که علی رقم همکاری‌های پلیس‌راه، 500 متر را با همین شلوغی و در همین ترافیک انجام دادیم و با این برنامه ان شاء الله کندر ظرف چند ماه آینده از نعمت گاز بهره‌مند می‌شود.


این مقام مسئول تأکید کرد: ما پایین سد را در سه فاز پیش‌بینی کردیم که فاز اول آن کندر بوده است، فاز دوم از سه‌راهی کندو تا وینه است و فاز سه از وینه تا خوزنکلا. 


تقی نژاد گفت: ما منتظر دریافت  مجوز برای اجرای فاز دو و سه هستیم تا پروند روستاهای پایین سد تا پایان 99 بسته شود. همچنین برای روستاهای بالای سد که به روستاهای فاز دو می شناسیم،گراپ به گچسر، 55 کیلومتر در حال اجرا است.


مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: اگر اداره کل راهداری و محیط‌زیست، به ما مجوز از گچسر تا گراپ را بدهد، ظرف دو ماه آینده کلنگ این بخش را نیز می‌زنیم.


در پایان، فرماندار کرج، غفور قاسم پور با اشاره به شروع این پروژه اظهار داشت: این اقدام بزرگی بود که سال 1397 باهمت همه مسئولین استان و شهرستان اتفاق افتاد. در این پروژه استاندار،معاون امور هماهنگی، راهداری، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای ، محیط‌زیست و پلیس راهبر، نهایت همکاری را داشته‌اند و امیدواریم این همکاری تا اتمام پروژه ادامه داشته باشد.


وی تأکید کرد: این اتفاق بزرگ هم می‌تواند به توسعه گردشگری منطقه کمک کند و هم می‌تواند موجب تثبیت جمعیت روستایی در این محور شود. امیدواریم با هماهنگی و همدلی که بین مسئولین استان وجود دارد،آرزوی دیرینه مردم منطقه هرچه سریع‌تر تحقق پیدا کند.


در این جلسه مدیرکل راهداری، مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل محیط‌زیست، معاونت آب منطقه‌ای، بخشدار آسارا و فرماندار کرج، قول مساعدت و همکاری برای تسهیل درروند گازرسانی به روستاهای مذکور را پس از در اختیار قرار دادن نقشه‌های مسیر و اطلاعات لازم از سوی شرکت گاز استان البرز دادند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/13 - ٠٩:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 603

خروج
تصاویر منتخب