سه‌شنبه 30 بهمن 1397   16:24:22
08:361397/5/13 شنبه
برنامه ریزی و ارائه آموزشهای حرفه ای در سطح کشور برای بیش از 12 هزار نیروی پیمانکاری

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز خبر داد:
برنامه ریزی و ارائه آموزشهای حرفه ای در سطح کشور برای بیش از 12 هزار نیروی پیمانکاری
 با حضور مهندس عراقی(معاون وزیر نفت ومدیر عامل شرکت ملی گاز ایران)،مهندس مومنی(مدیر گازرسانی کشور)دکتر نجفی(استاندار البرز)، مدیر عامل و اعضا هئیت رئیسه شرکت گاز استان البرز در مرکز فنی و حرفه ای شهید خدایی کرج برگزار گردید.
 تقی نژاد در آیین افتتاح این مراسم اظهار داشت: کشور با ورود به نیم قرن دوم حیات شرکت ملی گاز ایران، این صنعت به‌عنوان یکی از استراتژیک‌ترین صنایع کشور آماده است تا نقش خود را به عنوان محور توسعه پایدار کشور بیش از پیش تبیین کرده و با توسعه پیمان‌سپاری و برون‌سپاری حجم گسترده‌ای از فعالیت‌های شرکت به متخصصان بخش خصوصی، زمینه هرچه بیشتر مشارکت‌های مردمی در راستای اهداف ملی این شرکت را فراهم سازد.

حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان این مطلب،افزود: شرکت گاز استان البرز در راستای بهره‌مندی از سیستم‌های نوین مدیریتی و حرکت در مسیر سرآمدی و بهبود مستمر، نقشه راه تعالی استان را تا افق 1400 تدوین کرده است.

وی با اشاره به ارزش پروژه که حدود ۲ میلیارد تومان است، افزود: به همین منظور و در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت، تفاهم نامه‌ای مشترک با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اردیبهشت ماه سال جاری به امضا رسید که شرکت گاز استان البرز به عنوان پایلوت این طرح آموزشی با همکاری و همت مداوم خبرگان و متخصصان هر دو سازمان، طی دو ماه این تفاهم نامه را به مرحله اجرا رساند.

تقی‌نژاد با استناد به سخنان مهندس عراقی در خصوص حرکت از کمیت به کیفیت، اظهار کرد: در این راستا، بیش از ۸۵ درصد کارها برون‌سپاری شده و بر همین اساس، در بخش مهم منابع انسانی، ۱۲۰ نفر از نیروهای پیمانکاری با گذراندن دوره‌های پیمانکاری، در آستانه گذراندن دوره‌های عملی خود در این زمینه هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز ادامه داد: از دستاوردهای مهم این تفاهم‌نامه، می‌توان به افزایش انگیزه و امنیت شغلی نیروهای پیمانکاری در جهت بالا بردن اعتبار و شأن اجتماعی این افراد در صنعت گاز اشاره کرد که این مهم می‌تواند موجب ارتقای مسئولیت پذیری و بهبود عملکرد فردی آنها شود.

تقی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد مشترکین این استان که با حدود ۸۰۰ هزار مشترک، ۴ درصد از مشترکین کل کشور را تحت پوشش قرار داده و از این نظر حائز رتبه دهم در سطح کشور شده، گفت: تا پایان سال 96، 782 هزار و 509 مشترک در استان البرز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد، 734 هزار و 509 مشترک شهری و 47 هزار و 782 مشترک روستایی هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس، تا پایان سال گذشته، درصد بهرمندی جمعیت شهری 99.9 درصد و روستایی 82.2 درصد بوده است که این آمار تا پایان سال 97و 98 به ترتیب به 87 و 90 در صد خواهد رسید، ضمن آن که در سال گذشته در استان البرز، 5 هزار و 818 کیلومتر شبکه اجرا و 268 هزار و 361 عدد انشعاب و ۲۸۰۰ علمک گاز نیز نصب شده و این در حالی است که سال گذشته مصرف گاز در بخش صنایع 903، در بخش نیروگاه 2 هزار و 147، در بخش تجاری 238 و در بخش خانگی 2 هزار و 14 میلیون مترمکعب بوده است.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما