سه‌شنبه 30 بهمن 1397   16:56:55
09:211397/2/29 شنبه
آیین اختتامیه مسابقات قرآنی بهار در بهار شرکت گاز استان البرز

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز،آیین اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه کارکنان، همسران و بیست و دومین  دوره ویژه فرزندان که سال دوم این مسابقات در شرکت گاز استان البرز برگزار گردید.
حسین تقی نژاد(مدیرعامل شرکت گاز استان البرز) دراین مراسم که در سالن موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور مستقر در کرج برگزار شد،افزود: یکی از بزرگترین ایستگاه های تقلیل فشار گاز کشور به زودی عملیات اجرایی آن در استان البرزآغاز خواهد شد.
وی بیان داشت:شرکت گاز استان به دلیل اجرای موفق پروژه های عمرانی به تازگی گواهینامه مدیریت بین المللی دریافت کرده است.
تقی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی توسط این شرکت گفت:هرچند دایره کاری شرکت گاز در زمینه طرح های عمرانی است اما فعالیت های قرآنی و فرهنگی نیز سرلوحه امور قرار گرفته است.
وی افزود:اجرای همگام برنامه های عمرانی و فرهنگی قرآنی نقش موثری در تقویت روحیه معنوی کارکنان شرکت گاز و خدمات رسانی مطلوب به مردم است.
شرکت گاز استان البرز حدود 750 هزار مشترک تحت پوشش دارد و بیش از 90 درصد جمعیت شهری استان البرز از نعمت گاز برخوردار هستند ضمن آنکه تاکنون تعداد زیادی از روستاهای استان به شبکه سراسری گاز متصل شده است.
مسابقات قرآنی بهار در بهار شرکت گاز استان البرز با حضور 300شرکت کننده(146 شرکت کننده خواهر و 154شرکت کننده برادر) در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ، مفاهیم قرآن،مفاهیم نهج البلاغه،مفاهیم صحیفه سجادیه، قصه گویی برگزار گردید که به نفرات برتر جوایزاهدا گردید.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام فخر الدین صابری اظهار داشت: امروز55 کشور اسلامی در جهان وجود دارد که بیشتر آنها به لحاظ اقتصادی دچار وابستگی و گرفتاری مختلف شده اند.
وی ادامه داد: در این شرایط مسلمانان در پس توطئه های جهان به جان هم افتاده اندو صلح و امنیت ملت های مسلمان به خطر افتاده است.
صابری گفت: تدبیر در قرآن و آموزه های دینی موجب نجات انسانها و در مجموع جهان اسلام خواهد شد.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری البرز بیان داشت که با نگاه به سیر تاریخی خواهیم دید که قرآن برای زندگی انسانها نجات بخش است و باید در حسن خلق روابط اجتماعی سالم و احترام گذاشتن به یکدیگر در جامعه زندگی کنیم.وی با اشاره به فرارسیدن بهار قران و ماه رمضان افزود: ارج نهادن به آزمونهای دینی موجب کمال بشریت می شود. همچنین، حجت الاسلام سید عباس مسعودی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز با تجلیل حضورخانواده های کارکنان شرکت، اظهار داشت: سال گذشته 130نفر در این مسابقات حضور داشتند که امسال به حدود300نفررسید. وی ادامه داد، قرآن باید از غربت خارج شود و به متن جامعه اسلامی بازگردد.  
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما